Farby antygrzybiczne – jak działają?

Home/Porady/Farby antygrzybiczne – jak działają?

Gdy na ścianie pojawia się pleśń, zwykle największym problemem zdają się być doznania estetyczne. Tymczasem, grzyby i pleśń stanowią również poważne zagrożenie dla osób, które przebywają w ich otoczeniu. W pomieszczeniach narażonych na pleśnienie ścian zaleca się stosowanie farb antygrzybicznych oraz hydrofobowych. Dziś zdradzamy, na czym polega ich działanie.

Grzyby i pleśń, a ich wpływ na organizm

Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach zainfekowanych przez grzyby i pleśń jest groźne dla ludzkiego organizmu. Toksyny wytwarzane przez grzyby atakują układ oddechowy i osłabiają odporność. Na ich szkodliwe działanie narażone są zwłaszcza dzieci, ludzie przewlekle chorzy oraz starsi. Z tego powodu, najlepiej jest zapobiegać powstawaniu pleśni.

Gdzie najczęściej powstaje pleśń?

Pomieszczenia podatne na dużą wilgotność oraz wyziębione to miejsca, w których grzyby i pleśń pojawiają się najczęściej. Podstawą zapobiegania ich powstawania jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia, nawet w okresie jesienno-zimowym. Aby ochrona przed pleśnią i grzybami była jeszcze sprawniejsza, warto zainwestować w farby antygrzybiczne – dostosowane do wymagających pomieszczeń.

Farba antygrzybiczna i jej skład

Sekretem działania farb antygrzybicznych jest połączenie cynku i srebra, pierwiastków słynących z działania przeciwbakteryjnego. Tego typu preparaty nie dopuszczają do rozwoju mikroorganizmów, przy czym są całkowicie bezpieczne dla zdrowia – mogą być wobec tego stosowane w obiektach użyteczności publicznej, jak i w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Farby antygrzybiczne znajdujące się w naszej ofercie nie tylko doskonale chronią przed rozwojem pleśni i grzybów, ale i posiadają wszelkie atesty higieniczne.

Zgodnie z maksymą „lepiej zapobiegać, niż leczyć” warto wykorzystać farby antygrzybiczne zanim na ścianie pojawią się problemy w postaci grzybów i pleśni. To nie tylko inwestycja w wygląd mieszkania, ale i przede wszystkim – twoje zdrowie.

Polecane farby antygrzybiczne