Lakier do betonu – sprytny sposób na modne wnętrze

Home/Porady/Lakier do betonu – sprytny sposób na modne wnętrze

Surowe, industrialne elementy wystroju to hit ostatnich lat wśród wnętrzarskiej mody. Coraz więcej osób stawia na rozwiązania proste, decydując się na pozostawienie pewnych elementów budowy w jakby „niedokończonym” stanie. Przykładem rozwiązania, które jest rezultatem takiej właśnie mody jest lakier do betonu. Sprawdź, jak możesz go wykorzystać.

Czym jest lakier do betonu?

To bardzo wytrzymały, bezbarwny preparat, który zapewnia doskonały wygląd i trwałość powierzchni betonowych oraz tych z kamienia naturalnego. Jego popularność wynika z prostoty stosowania, oryginalnego efektu końcowego oraz doskonałych właściwości zabezpieczających.

Jak stosować lakier do betonu?

Betonowe elementy wystroju przeznaczone są już nie tylko dla przestrzeni przemysłowych. Modny dziś styl „loft” obfituje w elementy surowego betonu i kamienia, a zatem lakier do betonu przyda ci się, gdy planujesz urządzić mieszkanie w stylu industrialnym. Ściany będą prezentowały się doskonale i z pewnością przykują oko twoich gości, a co najważniejsze – w nienagannym stanie posłużą ci przez długie lata. Lakier do betonu można aplikować z użyciem walka, pędzla lub specjalnego natrysku.

Nie tylko beton!

Zaletą lakieru do betonu jest fakt, że możesz zabezpieczyć nim wiele innych powierzchni. Doskonale zagruntuje cegły, a także pomoże ci odnowić stare, kamienne lub gipsowe pokrycia ścian bez potrzeby organizowania wielkiego remontu. To wielozadaniowy produkt, który sprawdzi się w bez wyjątku każdy domu.

Lakier do betonu – doskonała ochrona przed wilgocią

Kolejną z zalet lakiery do betonu jest doskonała ochrona ścian przed wilgocią. Oznacza to, że idealnie sprawdzi się w wymagających pomieszczeniach takich jak kuchnie oraz łazienki. Z powodzeniem zastąpi tradycyjne płytki ścienne, będąc zamiennikiem nie tylko ciekawszym, ale i bardziej ekonomicznym i szybszym w stosowaniu. To nie tylko sposób na modny wystrój nowoczesnego mieszkania ale i recepta na to, by twoje ściany pozostały w doskonałym stanie przez długi czas, nawet mimo wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Lakier do betonu to propozycja dla miłośników industrialnego wystroju wnętrz, ale i tych, którzy lubią surowe materiały budowlane i chcą odpowiednio zabezpieczyć je przed działaniem czynników zewnętrznych. Przekonaj się sam o zaletach lakieru do betonu i wypróbuj go już dziś, tworząc w swoim mieszkaniu oryginalny klimat.

Polecany lakier do betonu