Chcesz zabezpieczyć ścianę przed czynnikami zewnętrznymi? A może zależy ci na ekspresowym odświeżeniu wnętrza? Jeśli tak, powinieneś zainteresować się produktami, jakimi są lakiery akrylowe. Dziś zdradzamy sposoby wykorzystania tego wielozadaniowego preparatu,

Lakier akrylowy – alternatywa dla płytek?

Jeśli wizja kładzenia kafelek nieco cię przeraża, mamy dobre wieści – istnieje produkt, który ma właściwości płytek naściennych, a jednocześnie nie wymaga czasochłonnej aplikacji. Jest nim lakier akrylowy.
Lakier akrylowy tworzy na ścianie bezbarwną, trwałą powłokę, która jest odporna na uderzenia, wilgoć i działanie detergentów. Idealnie nadaje się do pokrycia ścian w tak wymagającym pomieszczeniu, jakim jest łazienka, zapewniając ścianom odpowiednią higienę i doskonały wygląd na długo. Możesz zaaplikować lakier akrylowy w całym pomieszczeniu lub tylko w miejscach o podwyższonej wilgotności, np. w okolicach prysznica, czy umywalki.

Lakier akrylowy w kuchni

Odporność na wilgoć to nie jedyna zaleta lakieru akrylowego. Nałożony na ścianę, zapewni jej również ochronę przed tłuszczem i innymi składnikami, które często znajdują się na niej w intensywnie używanej kuchni. To zatem nie tylko zamiennik płytek, ale farb dedykowanych do kuchni. Polecamy nałożenie lakiery akrylowego w miejscach takich jak okolice lodówki, kuchenki, czy zlewozmywaka.

Idealna higiena

Miejsca takie jak przychodnie, kliniki czy szkoły wymagają szczególne troski, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Lakier akrylowy zastosowany w tego typu placówkach sprawi, że to zadanie będzie proste do spełnienia. Zawiera aktywne składniki antygrzybicze, dzięki czemu zachowanie czystości ścian w miejscach publicznych będzie o wiele prostsze.

Na co możesz nakładać lakier akrylowy?

Lakier akrylowy możesz stosować bez obaw a następujące powierzchnie:

  • Standardowe farby akrylowe (lakier akrylowy przedłuża ich żywotność),
  • Tynki dekoracyjne,
  • Drewno,
  • Płyty gipsowo-kartonowe,
  • Kamień,
  • Tapety.

Jak widać, lakier akrylowy możesz zestawić z najczęściej występującymi we wnętrzach materiałami. To doskonały sposób nie tylko na zwiększenie czystości pomieszczenia, ale i jego błyskawiczne odświeżenie i nadanie mu nowego charakteru. Przekonaj się sam! Zobacz lakiery akrylowe w naszej ofercie!

Polecane lakiery akrylowe